Obsługiwane przez usługę Blogger.

BALEA | Creme-ol dusche

by - marca 17, 2015

Żele pod prysznic to produkty do której nie przykładam większej uwagi. Mają przede wszystkim ładnie pachnieć, mieć konsystencję konkretniejszą niż woda i nie wysuszać skóry. Dodatkowo nie straszyć wygórowaną ceną i zachęcać opakowaniem. Dziś o cudaku niemieckiej marki Balea upolowanym przeze mnie na którejś z blogowych wyprzedaży.Opakowanie jest mocno przeciętne jednak nie straszy i mimo nieszczególnej kolorystyki jest raczej z gatunku tych przyjemnych niż odstraszających. Kształtem przypomina żele z oferty Dove. Plusem jest jego zakrętka - nie mam problemu z otwarciem żelu mimo mokrych rąk.

Tak swoją drogą ten żel to nie żel. Moja zerowa znajomość niemieckiego mówi mi, że mam do czynienia z kremowym olejkiem. W składzie zawiera on SLS jednak zaraz po nim znajdziemy olej właśnie. Konsystencja jest typowa dla tego typu produktu (opieram się na mojej przygodzie z olejkiem myjącym Ziaja Ulga) przypomina bardziej kremową emulsję niż typowe żelowe myjadło.

Do zakupu zachęcił mnie zapach. Jestem ogromną fanką pistacji. I ogromne rozczarowanie mnie spotkało. Zapach jest mydlany, olejowy (kojarzycie olejek myjący Isany?) złagodzony lekko orzechową nutą (coś jak masło shea, rafinowane oczywiście). Jednym słowem to nie zapach robi ten produkt a właśnie tego się spodziewałam.


Komfort używania tego produktu jest niesamowity. Żel pieni się jak marzenie (jednak trzeba go użyć stosunkowo sporo) dając pianę gęstą i zbitą. Idealnie goli się na nim nogi ;) Spektakularnego działania pielęgnacyjnego nie uświadczyłam jednak produkt w żaden sposób nie spowodował najmniejszego dyskomfortu w postaci podrażnień czy wysuszenia ze względu na jego łagodzącą formułę. Jakby się uprzeć mogłabym po jego użyciu zrezygnować z balsamu.

Podsumowując: jeśli macie dostęp do produktów tej marki warto po niego sięgnąć. Mimo niezbyt udanego zapachu jakościowo jest o wiele lepszy niż standardowe żele tej marki, które w moim odczuciu są o wiele bardziej wodniste i mniej łagodne dla skóry.


You May Also Like

62 komentarze

Czego szukasz?