Obsługiwane przez usługę Blogger.

YVES ROCHER | Clé Végétale Minceur | Peeling wyszczuplający

by - marca 19, 2015

Pozostając w temacie peelingów i firmy Yves Rocher dziś o produkcie do ciała, który zdążyłam już zużyć i wyrobić sobie na jego temat opinię.Peeling ten zapakowany jest w bardzo ładną i estetyczną tubkę w ciemnozielonym kolorze. Przyczepić się jednak muszę do jakości zamknięcia - swoje zepsułam przy pierwszym użyciu gdy kilka ładnych minut siłowałam się z jego otwarciem. Głupiego robota...

Peeling to gęsty, niepieniący się żel z zatopionymi bardzo drobnymi drobinkami (masło maślane). Owe drobinki to zmielone ziarna krzemionki z Bambusa cokolwiek producent miał na myśli. Mimo, ze są niewielkie to na szczęście jest ich całkiem sporo. Są dosyć delikatne, wyczuwalne ale niezbyt ostre. Produkt funduje nam raczej porządny masaż i mizianie niż konkretne złuszczanie. Więc zalecenia by stosować go 1-2 razy w tygodniu to dla mnie trochę śmiech ale co kto lubi.

Produkt ten zawiera w swoim składzie również alkohol (śmiem podejrzewać, że pełni tu funkcję konserwantu). Mi krzywdy nie robi, jednak jeśli omijacie ten składnik w produktach do ciała to raczej nie jest produkt dla Was. Mnie nie wysuszył ani nie podrażnił.

Zapach nie każdemu się spodoba. Jest dosyć specyficzny, niby cytrusowy jednak wyraźnie czuć w nim charakterystyczną nutę typową dla produktów typu wyszczuplający/ujędrniający, którą pamiętam z żeli Eveline (swego czasu chciało mi się udawać, że się ujędrniam :D).

Nie wierzę w zapewnienia firm (wszystkich, nie piszę tu tylko o YR) w wyszczuplanie, odchudzanie i inne wianki i cuda. Tu jednak producent nieźle wybronił się i mimo, że sam produkt nazwał wyszczuplającym to opisał go jako przygotowujący skórę na intensywne wyszczuplenie co jakby nie patrzeć ma większy sens niż czcze obietnice.

Cena regularna 39.00 zł za 150 ml jest ceną totalnie nieproporcjonalną do jakości oraz wydajności i kosmetyk nie jest jej wart. Jednak jak to w YR można go kupić taniej i sama będę chciała do niego wrócić ale za cenę nie wyższą niż 15 zł.
Swoją drogą zamieniałam go obecnie na inny produkt, który ma ogromną szansę zostać moim dożywotnim ulubieńcem *-* Nie omieszkam Wam o nim napisać, gdy się jeszcze trochę z nim poznam.You May Also Like

65 komentarze

Czego szukasz?