Obsługiwane przez usługę Blogger.

PROVOKE | Dr Irena Eris | DUAL EFFECT COMPACT Puder o podwójnym działaniu

by - września 04, 2014

Pora na kolejny i na chwilę obecną ostatni produkt z marki Provoke. Mój prawie prawie ulubiony :)

DUAL EFFECT COMPACT to według producenta:
Mocno kryjący puder typu 2 w 1, który łączy w sobie naturalność pudru z kryjącym podkładem. W zależności od intensywności użycia można uzyskać dowolny efekt krycia i matowienia skóry:
1) Stosując jedną warstwę pudru na płynny podkład można uzyskać naturalne wykończenie i zmatowienie;
2) Nakładając większą ilość na skórę bez podkładu, można uzyskać dowolny stopień krycia jako pudrowo-gładki podkład, który zapewnia efekt ujednoliconej, satynowo gładkiej i matowej skóry przez cały dzień. Zawartość Mineral Complex o właściwościach ochronnych i kojących, dodatkowo wspomaga proces naprawy skóry. Polecany do wszystkich typów skóry, zwłaszcza mieszanej i tłustej.
Nie mogę nie zacząć od peanów na temat estetyki opakowań tych produktów. Bo są po prostu piękne. Ów puder zapakowany jest w białą puderniczkę z logo Provoke, w której mieści się puszek oraz wielkie lusterko. Dodając, że do tego opakowanie jest trwałe i porządne dostajemy idealny produkt, który można wrzucić do torebki w razie konieczności poprawek w ciągu dnia.
Ten puder faktycznie mocno kryje. Powiedziałabym, że poziom krycia zbliżony jest wręcz do krycia jakie dają podkłady. Po aplikacji w większej ilości skóra nadal wygląda naturalnie, jest przyjemnie wygładzona, nie widać, że produktu jest za dużo. Wykończenie faktycznie określiłabym jako satynowo-matowe. Nawet nałożony w większej ilości nie daje na skórze efektu maskiNie ściąga też skóry co lubią robić mocno matujące produkty. Puder długo trzyma się na skórze, trzyma mat w strefie T na kilka długich godzin. U mnie jednak w ciągu dnia wskazane są poprawki. Ja po ten puder sięgałam głownie w dni lenia, gdy nie chciało mi się nakładać podkładu. Jednak jako puder wykończeniowy sprawdza się u mnie równie dobrze.
Muszę przyznać, że mile tym kosmetykiem jestem zaskoczona. Pod względem matu przypomina mi puder ryżowy MIYO, pod względem wykończenia puder Prime and Fine Catrice, pod względem krycia Creme Puff Max Factora. Czyli w jednym kosmetyku udało się firmie połączyć wszystko to co lubię i cenię sobie w powyższych produktach. Jedyna kwestią działającą na minus dla tego pudru jest jego cena - kosztuje 85 zł. Jednak zdaję sobie sprawę, że dla części z Was nie będzie ona zaporowa. Jeśli będziecie miały okazję go przetestować to serdecznie go polecam :) Dodam, że najjaśniejszy odcień Ivory jest jasny i nie zauważyłam żeby ciemniał na twarzy więc bladolice powinny być zadowolone.

Zdjęcie robione w czasie kuracji  kremem z kwasem, dlatego stan skóry jest taki a nie inny :<

Muszę przyznać, że niektóre produkty z Provoke lubię bardziej, inne mniej. Jednak żaden z nich ku mej wielkiej radości nie okazał się bublem :) Jeśli o mnie mowa kusi mnie jeszcze kredka do brwi, matowa pomadka i ich podkład matujący, które prędzej czy później pojawią się w moim zbiorze :)

You May Also Like

80 komentarze

Czego szukasz?